Warmia Energa Olsztyn wygrała z Gwardią Koszalin

Warmia Energa Olsztyn po fascynującym spotkaniu pokonała Gwardię Koszalin. Olsztyński zespół do przerwy przegrywał jedną bramkę, ale ostatecznie wygrali! Tylko szkoda, że kibice nie mogli obejrzeć tego meczu.

Smutna Hala Urania

Z powodu szalejącej pandemii COVID-19 spotkania sportowe w całym kraju mogą odbywać się przy pustych trybunach. Mecze olsztyńskiego klubu nie cieszyły się zbytnio dużą frekwencją, ale te 300 osób zawsze przychodziło do Hali Urania (położna na terenie osiedla Kormoran) oglądać w akcji Warmię Energa Olsztyn.

Tym razem trybuny świeciły pustkami, a na mecz mogli wejść tylko klubowi działacze oraz akredytowani dziennikarze. Klub z Olsztyna stanął jednak na wysokości zadania i zorganizował transmisję na żywo z tego spotkania. Wszyscy chętni mogli obejrzeć to fascynujące spotkanie.

Warmia Energa wygrała z Gwardią, chociaż łatwo nie było

Już w przedmeczowych wypowiedziach można było usłyszeć, że olsztyńskiemu zespołowi nie będzie łatwo wygrać z Gwardią Koszalin. To wszystko potwierdziło się na parkiecie. Do tego swoje zrobili też sędziowie, którzy często karali olsztyński zespół dwuminutowymi karami.

Na przerwę Warmia Energa Olsztyn schodziłą przegrywając jednym trafieniem. Po przerwie nic nie wskazywało na to, że to olsztyński zespół wygra. Warmiacy przegrywali w pewnym momencie nawet 3 bramkami, ale gdy bliżej było końca meczu, to udało im się zniwelować straty. Ostatecznie wygrali 28:27 i po meczu mogli cieszyć się z ważnych trzech punktów.

Jarosław Knopik po meczu Warmia Energa – Gwardia Koszalin

– Każde zwycięstwo smakuje tak samo, ale dla mnie, trenersko w Warmii szczególnie, bowiem po raz pierwszy wygrałem z Gwardią – mówił olsztyński szkoleniowiec. – Przegraliśmy tam w zeszłym sezonie, przegraliśmy tutaj dwa sezony temu i dzisiaj wygrywamy, więc to taki mój malutki sukces. My w poprzednim sezonie tam przegraliśmy jedną bramką. Teraz natomiast jedną bramką wygrywamy.

Warmia Energa Olsztyn wysoko w tabeli

Na ten moment Warmia Energa Olsztyn zajmuje 3 miejsce w I lidze grupy A. Olsztyński zespół w 5 spotkaniach zdobył 12 punktów. Warmia Energa Olsztyn wygrała m.in. z GKS-em Żukowo czy SMS-em Kwidzyn.

Warmia Energa Olsztyn trenuje w Biskupcu

Do tego spotkania drużyna prowadzona przez Jarosława Knopika szykowała się w Biskupcu. Hala Urania nie zawsze jest dostępna, a już niedługo przejdzie remont (tutaj więcej: Hala Urania w Olsztynie doczeka się remontu),  więc Warmiacy musieli szukać innego miejsca do treningów. Działacze dogadali się z władzami Burmistrza i została podpisana umowa o współpracy.

Fotorelacja z meczu Warmia Energa Olsztyn – Gwardia Koszalin

Zobacz fotorelację przygotowaną przez Emila Mareckiego, który robi zdjęcia także dla portalu stomil.olsztyn.pl.

One thought on “Warmia Energa Olsztyn wygrała z Gwardią Koszalin

• 27 października 2020 o 10:31
    Permalink

Oglądałem to spotkanie na żywo. Było pełne emocji i dramaturgii. W końcu zespół pokonał tych gości z Koszalina. Słaby sędzia, czasami za szybko karał 2minutowymi karami. Mógł podejmować inne decyzje, chociaż dało to kolorytu w tym meczu. Ekipa coraz lepiej się prezentuje w I lidze i niech robią wszystko żeby w tym sezonie zrobić awans, bo to miasto zasługuje na to! Szkoda, że nie można obejrzeć na żywo, ale co zrobić…