Stadion Stomilu w zimowej scenerii

Stadion Miejski w Olsztynie zlokalizowany przy al. Piłsudskiego 69a posiada podgrzewaną murawę, ale ta nie jest jeszcze włączona. Dlaczego? Bo na płycie boiska zalega śnieg.

  1. Stadion Stomilu pełny śniegu
  2. Procedura włączenia podgrzewania murawy na stadionie Stomilu
  3. Stadion Stomilu w zimowej scenerii – fotorelacja

Stadion Stomilu pełny śniegu

Stadion Miejski w Olsztynie powszechnie nazywany stadionem Stomilu zlokalizowany jest na osiedlu Pojezierze. To tutaj swoje spotkania rozgrywa I-ligowy klub, którego trenerem jest obecnie Adam Majewski.

Ostatni mecz Stomil na tym stadionie (chodził tu także kibic Stomilu, który został zamordowany) rozegrał w grudniu zeszłego roku. Zespół z Olsztyna przegrał 1:4 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Po tym meczu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie wyłączył podgrzewanie murawy.

Zima w 2021 roku jest w porównaniu z poprzednimi latami dość uciążliwa i jeszcze w połowie lutego śnieg nie stopniał. Żeby włączyć podgrzewanie i przygotować murawę na mecz z GKS-em Tychy (27 lub 28 lutego 2021 r.) łopaty będą musiały pójść w ruch.

Procedura włączenia podgrzewania murawy na stadionie Stomilu

– Mamy gotowy harmonogram prac – powiedział dla portalu stomil.olsztyn.pl Zbigniew Szymula, rzecznik prasowy OSiR-u. – Już rozpoczęliśmy zdejmowanie warstwy śnieżnej z okolic boiska i samej murawy. To wszystko jest skorelowane z system podgrzewania murawy, ponieważ sytuacja jest absolutnie prosta. Nie można włączyć podgrzewania szybciej niż się zdejmie śnieg. Robimy wszystko, żeby na początku następnego tygodnia wszystko zgrać.

I dodaje: – System podgrzewania został wyłączony po ligowym meczu z Bruk-Betem Termalica Nieciecza, bo nie ma obowiązku na poziomie I ligi włączenia podgrzewania murawy na cały okres zimowy. Inaczej jest w Ekstraklasie, gdzie ten system musi działać cały czas.

Stadion Stomilu w zimowej scenerii – fotorelacja

Zobaczcie jak wyglądał stadion Stomilu Olsztyn w połowie lutego 2021 r. Fotorelację wykonał Emil Marecki.

One thought on “Stadion Stomilu w zimowej scenerii

  • 18 lutego 2021 o 22:58
    Permalink

    Wyburzyć ten obiekt… przecież to wstyd na całą Polskę. Wszędzie budują nowego stadiony: Radom, Łódź, Sosnowiec, a nawet w Biskupcu. A u nas w Olsztynie? Ehhhhhhhhhhhhhhhh! WSTYDDDDDDDDDDDDDD!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.