Miłośnicy klasyków wsparli Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Młodzi pacjenci Szpitala Dziecięcego w Olsztynie otrzymali kolejną dawkę prezentów. Tym razem w rolę świętych Mikołajów wcielili się miłośnicy klasyków tworzący organizację klasycznajazda.pl.

 1. Leczymy Klasykiem na Święta
 2. Organizatorzy o akcji Leczymy Klasykiem na Święta
 3. Szpital zawsze może liczyć na wsparcie
 4. Fotorelacja z akcji Leczymy Klasykiem na Święta

Leczymy Klasykiem na Święta

Miłośnicy starych samochodów kolejny raz zorganizowali akcję “Leczymy Klasykiem na Święta” w Olsztynie. Tym razem zebrali się na parkingu Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Wszyscy zabrali ze sobą przygotowane prezenty. Wśród fantów były pluszaki, gry planszowe czy akcesoria sportowe. We wcześniejszych latach przedstawiciele grupy osobiście przekazywali prezenty. Teraz z powodu pandemii COVID-19 nie mogli tego zrobić. Wszystkie prezenty przekazali na ręce przedstawiciela szpitala.

Organizatorzy o akcji Leczymy Klasykiem na Święta

– To nie jest pierwsza akcja „Leczymy klasykiem” – mówi Bartosz Gołębiewski. – Organizujemy ją od lat i zawsze jedziemy do dzieci ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Przywozimy im prezenty, organizujemy różne atrakcje, konkursy, pokazujemy im nasze auta. Skoro w tym roku dzieci nie mogą wyjść na zewnątrz, postanowiliśmy przed świętami przyjechać do nich z prezentami. Na święta zostanie tutaj około 100 dzieci. Dlatego ruszyło nas to, rzuciliśmy w mediach społecznościowych hasło: „Przywieźcie maskotki, kredki, pluszaki”, żeby te dzieciaki coś dostały.

Szpital zawsze może liczyć na wsparcie

Nie tylko fani motoryzacji wspierają małych pacjentów szpitala (położony na terenie osiedla Kormoran). Jak co roku podarki przekazują inni ludzie dobrej woli. Ostatnio paczki przygotowali przedstawiciele Stomilu Olsztyn, a jeszcze wcześniej w odwiedzinach był marszałek województwa warmińsko-mazurskiego

– Ze względu na epidemię nie mogliśmy jak co roku odwiedzić dzieci na oddziałach. Chceliśmy pokazać, że nie zapominamy i że możecie na nas liczyć – mówi Grzegorz Lech, prezes Stomilu Olsztyn.

– Serdecznie dziękujemy za wspaniałe prezenty świąteczne. To bardzo miłe i budujące, że zechcieliście Państwo kolejny już raz w ten piękny sposób dodać otuchy i radości dzieciom, które muszą spędzić tegoroczne Święta Bożego Narodzenia w szpitalu – mówi mgr Ewa Romankiewicz, zastępca dyrektora szpitala ds. pielęgniarstwa. – Zapewniam, że dzięki temu na wielu dziecięcych buziach pojawi się uśmiech, który jest tak potrzebny w tym czasie.

– To bardzo fajnie, że w takich czasach nie zapomina się o maluchach – mówi jedna z Mam, której dziecko leży w szpitalu. – Chodź trochę dzieciaki będą uśmiechnięte, tym bardziej, że nie wszystkie będą mogły wyjść na święta do domu.

Fotorelacja z akcji Leczymy Klasykiem na Święta

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji wykonanej przez Emil Mareckiego:

One thought on “Miłośnicy klasyków wsparli Szpital Dziecięcy w Olsztynie

 • 5 stycznia 2021 o 13:01
  Permalink

  Wspaniała akcja. Bardzo dobrze, że są jeszcze ludzie na tym świecie, którym chce się robić coś więcej niż tylko myślenie o własnym interesie. W ogóle to jestem też fanem motoryzacji z PRL, uwielbiam maluszki, polonezy czy żuki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.