Festiwal kulturalny w Olsztynie: Miasto Opowieści

W Olsztynie pod koniec października (24-25) odbędzie się festiwal kulturalny: Miasto Opowieści. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

  1. Miasto Opowieści – co się będzie działo
  2. Program festiwalu Miasto Opowieści
  3. Reklama festiwalu pod olsztyński ratuszem – fotorelacja

Miasto Opowieści – co się będzie działo

Przez dwa dni festiwalu czekają nas ciekawe spotkania związane z olsztyńskimi pisarzami. Poznamy skryte opowieści na temat Olsztyna. Organizatorzy zabiorą nas na wycieczki po Kortowie czy Zatorzu.

– Miasto ma swoje opowieści i przemienia się w kolejnych, zagarniając przeszłość i teraźniejszość, zasłyszane z doświadczonym, realne ze zmyślonym – przekonują organizatorzy festiwalu. – Tak powstaje tożsamość miasta – antologia opowiadającego się miasta, właściwa tylko dla Olsztyna, niespotykana gdzie indziej.

Każdy będzie mógł wysłuchać takich znanych pisarzy jak Włodzimierz Kowalewski czy Kazimierz Brakoniecki. Władysław Katarzyński zabierze nas na spacer po Zatorzu. W zajezdni trolejbusowej m.in. odbędzie się opowieść o miejskiej legendzie Skanda-Pieczewo.

Program festiwalu Miasto Opowieści

Festiwal w Olsztynie potrwa przez weekend w dniach 24-25 października. Najważniejszą informacją dla wszystkich zainteresowanych jest to wstęp na wszystkie spotkania jest darmowy.

Szczegółowych informacji na temat programu należy szukać na oficjalnej stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie – mok.olsztyn.pl. Po wejściu na witrynę należy kliknąć w zakładkę wydarzenia i tam już znajdziemy dokładny program wraz z wyszczególnionymi godzinami.

Reklama festiwalu pod olsztyński ratuszem – fotorelacja

MOK Olsztyn nieraz udowadniał, że ma pomysł na fajne reklamowanie swoich wydarzeń kulturalnych. Tym razem taką reklamę możemy spotkań pod olsztyńskim ratuszem w centrum Olsztyna.

One thought on “Festiwal kulturalny w Olsztynie: Miasto Opowieści

  • 16 października 2020 o 21:00
    Permalink

    Dość ciekawe wydarzenie jak na Olsztyn. I co z tego? Skoro mieszkańcy tego nie docenią, np. na taki spacer z Władkiem Katarzyńskim przyjdzie może z 7 osób. Ciekawe czy w ogóle wszystko się odbędzie skoro szaleje niewidzialny wirus COVID-19.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.