Indykpol AZS Olsztyn pokonał Trefl Gdańsk

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn bardzo dobrze spisują się w 2021 roku. Tym razem olsztyński zespół wygrał we własnej hali z Treflem Gdańsk. Spotkanie zakończyło się po trzech setach.

1. Indykpol AZS Olsztyn potrzebował 3 setów do wygranej
  2. Jakub Gruszczyński po meczu Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk
  3. Statystyki po meczu Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk
  4. Fotorelacja z meczu Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk

Indykpol AZS Olsztyn potrzebował 3 setów do wygranej

Mecz w hali Urania – która niedługo przejdzie modernizację – nie trwał zbyt długo, bo olsztyński zespół potrzebował 3 setów żeby odnieść zwycięstwo z Treflem Gdańsk. Pierwsze dwa sety miały podobny przebieg i kończyły się zwycięstwem Indykpolu AZS Olsztyn 25:21. W ostatnim sezonie goście nie nawiązali już tak walki jak wcześniej i przegrali seta do 17 i tym samym całe spotkanie 0:3. Niestety cały czas do obiektu położone na osiedlu Kormoran nie mogą przychodzić kibice.

Jakub Gruszczyński po meczu Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk

Jakub Gruszczyński otrzymał statuetkę MVP po tym spotkaniu. – Cieszy zwycięstwo nad wysoko rozstawioną drużyną w tej lidze. A statuetka to taki miły smaczek – mówił po meczu zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn. – Jestem dość krytyczny wobec siebie i wiem, że potrafię zagrać jeszcze lepsze zawody. Pierwszy set mógł ustawić to spotkanie, bo pod koniec była wyrównana walka. To zbudowało nas na resztę spotkania.

I dodaje: – Następne sety były już takie, że mieliśmy przewagę, niestety gubiliśmy oczka, bo rywale potrafili nas dojść na 2-3 punkty, ale na szczęście nie złamaliśmy i udało się nam wygrać.

Kolejne spotkanie Indykpol AZS Olsztyn zagra z… Treflem, ale tym razem na wyjeździe w Gdański.

Statystyki po meczu Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk

• Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 25:21, 25:17)

Indykpol AZS: Stępień, Andringa, Schulz, Terjomienko, Poręba, Żaliński, Gruszczyński (libero) oraz Woch, Schott

Trefl: Lipiński, Janusz, Sasak, Reichert, Urbanowicz, Crer, Olenderek (libero) oraz Pietruczuk, Zalewski, Pruszkowski (libero), Kozub

MVP: Jędrzej Gruszczyński (Indykpol AZS)

Fotorelacja z meczu Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk

Na meczach Indykpolu AZS Olsztyn obowiązkowo przedstawiciel klubu musi zrobić profesjonalną fotorelację ze spotkania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu wykonane przez Łukasza Kozłowskiego.

2 thoughts on “Indykpol AZS Olsztyn pokonał Trefl Gdańsk

• 3 lutego 2021 o 14:25
    Permalink

Indykpol AZS Olsztyn to rzadziaki. Ile razy można co roku budować nowy skład klubu co roku. Zawsze większość transferów nie wychodzi… Żeby taki zespół nie miał pewnego miejsca w play off to śmiech na sali. Dziwię się, że jeszcze władze UWM nie zrobiły z tym porządku. Tym bardziej teraz jak szykuje się remont Uranii, a za 2-3 lata można grać w pięknej hali.

Odpowiedz
  • 1 lutego 2021 o 15:23
    Permalink

Widziałem to spotkanie w telewizorze. Zdecydowanie więcej spodziewałem się po zespole z Gdańska, w końcu w końcu są na 4 miejscu w tabeli. AZS jak się zepnie to jeszcze awansuje na 7 miejsce. Widać lepiej grają niż na początku.