Biblioteczna chatka stanęła w Olsztynie

Na plaży Ukiel oraz nad Jeziorem Długim w Olsztynie stanęły dwie chatki biblioteczne. Mają promować czytelnictwo wśród mieszkańców stolicy Warmii i Mazur.

  1. KSIĄŻKOchatki w Olsztynie
  2. Pozytywne opinie mieszkańców Olsztyna na temat KSIĄŻKOchatek
  3. KSIĄŻKOchatki w obiektywie

KSIĄŻKOchatki w Olsztynie

KSIĄŻKOchatki w Olsztynie zostały postawione z okazji Światowego Dnia Książki. Na taki pomysł wpadła Miejska Biblioteka Publiczna, która przekazała mieszkańcom Olsztyna chatki skąd można wypożyczyć książki.

– Od teraz można za darmo wypożyczać, czytać i przekazywać książki innym – czytamy na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. – Zachęcamy również do dzielenia się własnymi biblioteczkami. Mamy wielką nadzieję, że chatki z książkami sprawią wiele radości, a przy okazji będą miały realny wpływ na świadomość czytelniczą mieszkańców naszego miasta.

KSIĄŻKOchatki stanęły w dwóch miejscach w Olsztynie. Jedna stoi na plaży miejskiej w CRS Ukiel, a druga nad Jeziorem Długim.

Pozytywne opinie mieszkańców Olsztyna na temat KSIĄŻKOchatek

KSIĄŻKOchatki wzbudzają pozytywne opinie mieszkańców Olsztyna. – Ciekawa opcja – mówi pani Katarzyna. – Sama już zostawiłam tam dwie książki i znalazłam jedną, którą z chęcią przeczytam.

– W taki właśnie sposób promuje się fajnie czytelnictwo czy chociażby Ukiel – mówi Franciszek z osiedla Kormoran. – Tutaj są fajne warunki do czytania. Dużo świeżego powietrza, wygodnie ławki.

I dodaje: – Oby tylko wandale nie zniszczyli tego projektu. Mam nadzieję, że tak się nie stanie.

KSIĄŻKOchatki w obiektywie

Jak wylgądają KSIĄŻKOchatki? Zobaczcie na fotorelacji przygotowanej przez Emila Mareckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.